O Clubbingu w 3 City [by Daimoku]

Nie wiem czy ktokolwiek pisał już taki art na łamach jakiejkolwiek gazety bądź na stronie, jakiegokolwiek portalu, ale tu na pewno takiego nie było. Mianowicie chodzi mi o clubbing w Trójmieście. Być może będę stronniczy w tym artykule, ale jak wiadomo nikt nie jest doskonały.
Jeszcze kilka lat temu trójmiasto słynęło z imprez klubowych. Generalnie działo się tak ze względu na Sopockiego Sphinx'a. To ten klub jako pierwszy wprowadził afterki i klubowicze mogli się bawić dłużej niż do rana.

Kolejnym etapem jest Sopocka Viva (tak, tak Sopot kolebką trójmiejskiego Clubbingu). Nie wiem, czemu mówią, że numer jeden w trójmieście, bo znam wiele ciekawszych klubów no, ale niech im będzie. Tak to ten klub razem z Galaxy zapoczątkował erę manieczek w 3 City. Na szczęście poszli po rozum do głowy i zostało to w jakiś sposób ograniczone. Rozpoczęto organizowanie imprez z konkretnymi dj'ami między innymi pojawili się tam Angelo Mike, Dj Matush czy Robert Leszczyński. Na dzień dzisiejszy właściciele tego klubu organizują wiele imprez cyklicznychjak i od 2 lat Viva Beach Party.

Przejdźmy do Gdyni - Mandragora. Jedyny chyba klub w Gdyni promujący muzykę niezależną. Ciekawy wystrój, miła atmosfera. Generalnie jakby elitarny, dosyć ostra selekcja a czasami nawet radykalne metody pozbywania się hołoty. Tak wyłączano zasilanie. W tym momencie niepożądani goście wychodzili a ci mądrzejsi pozostawali, mogąc bawić się dalej. Wiadomo, iż istnieje w Gdyni więcej klubów jednak są to kluby nastawione na ogólny odbiór. W ich repertuarze jest wiele imprez cyklicznych, czasem, ale rzadko pojawiają się jakieś konkretne eventy.

Dosyć nieznanym klubem jest gdański Deeper. Mimo że mało osób o nim wie warto tam wstąpić. Imprezy w klimatach House, Ambient, Chillout czy D'n'B są dla koneserów dobrej muzyki klubowej smacznym kąskiem. Sporo imprez jest za free jednak musimy przygotować się na selekcję. No i info dla studentów: spore zniżki a to jakby nie patrzeć dla nas wielkie udogodnienie.

Rozumiem, że nie przeanalizowałem tutaj wszystkich klubów w 3 city jednak nie jest to zestawienie imprezowni tylko art. o stanie clubbingu w Trójmieście, który można ocenić na dobry a nawet dochodzący do bardzo dobrego. Jednak wystarczy spojrzeć na strony dj'i i na ich kalendarze imprez rzadko, kiedy występują tam nazwy Gdynia, Sopot, Gdańsk. Widocznie coś u nas nie gra i trzeba by było coś z tym, zrobić.

DaimokuCopyright © by 2005 Chajpa.z.pl