Film Szymona Kołodziejczyka pt.'Organista'
>> Chajpa patronat! <<
Premiera!
9 kwietnia 2006
Klub Filmowy Klubu Ucho
ul. Waszyngtona 1, Gdynia Centrum
godz: 16:00
WSTĘP WOLNY!!
Zobacz koniecznie!
-Fotorelacja z Premiery [by Lesiu]
-Nasza recenzja filmu [by Kalina]
-Wywiad z Szymonem Kołodziejczykiem - reżyserem filmu [by Kalina]
-Wywiad z Pawłem Jakubowskim - autorem scenariusza [by Kalina]
Fabuła
Organista kościelny, Zenon jest osobą utrzymującą silną więź z Bogiem. Ma jednak problem, z którym bez rezultatów usiłuje sobie poradzić. Alkoholizm. Najdziwniejsze jest to, że pod wpływem alkoholu Zenon pisze utwory, które podobają się ludziom. Zostaje zauważony przez znanych profesorów filharmonii, którzy pragną wysłuchać na żywo jego utworów. Proboszcz parafii, w której gra Zenon organizuje koncert, dzięki któremu Zenon będzie mógł się wykazać przed osobistościami ze świata muzyki.

Gdy nałóg zaczyna przeszkadzać mu w wykonywaniu obowiązków kościelnych, zostaje podjęta decyzja o zwolnieniu Zenona i przyjęciu nowego człowieka na stanowisko organisty. Przyjeżdża świeży absolwent Akademii Muzycznej, Maciej. Zenon otrzymuje zadanie od proboszcza. Ma wprowadzić chłopaka w pracę dla tutejszej parafii. Stary organista zaczyna widzieć, że nałóg powoli odbiera mu wszystko i myśli o podjęciu leczenia. Jednak przekona się, że od decyzji do jej realizacji jest długa droga.

Muzyka Zenona staje się przykładem dla wielu osób, w tym młodego Macieja. Lecz organista wie, że tworzy dzieła dzięki nałogowi. Podjęcie decyzji o zlikwidowaniu nałogu wiąże się ze stratą daru tworzenia. Będzie więc musiał podjąć jedną z najważniejszych decyzji swojego życia.
ZOBACZ:

Kadry z Filmu>>
Autorzy>>
Od Autora>>
Aktorzy>>
Tapety>>

Patroni