Nie agresji
26 października br. ulicami Sopotu przeszedł marsz "Otwórz Oczy" za zamordowanego 21-letniego Bartka - studenta UG. Bartek studiował zarządzanie, zginął 19 października nad ranem. Napastnicy pobili go i potrącili samochodem...

Ponad dwa tysiace ludzi (głównie młodzieży) przyszły we wspólnym celu, aby powiedzieć zdecydowanie NIE agresji. Większość z nich przyniosło znicze - dla Bartka, Anii i innych osób, które zginęły dlatego, że ktoś chciał wyładować swoją złość, że nikt nie zaaregował. Szliśmy tą trasą, którą każdy z nas dobrze zna. Monciak, przejście przy molo, deptak nadmorski. Chodzimy nią na imprezy na których chcemy czuć się bezpiecznie, jak również w drodze do i z nich. Bartka śmierć była niepotrzebna i bezsensowna, ale wierzę, że skłoni Ciebie do refleksji. to co go spotkało mogło spotkać każdego z nas lub naszych bliskich. Jeżeli widzisz, że dzieje się coś złego powiedz NIE, a póżniej mniej odwagę powiedzieć to On zrobił. W miejscu, w którym zabito Bartka złożyliśmy znicze, a także pod klubem Viva, gdzie się to wszystko zaczęło. Z lokalu wyszło dwóch "cwaniaków" i powiedziało: "Po co tu je stawiacie to tu się nie stało". Ja odpowiadam im "to jest również wasza wina, gdyż powinniście zapewnić bezpieczeństwo swoim gościom".

Apeluję wraz z rodziną Bartka jeżeli widziałeś lub wiesz coś co może pomóc w złapaniu morderców to zgłoś to. Im szybciej pójdą za kratki tym większa pewność, że nikomu już nie zrobią krzywdy.

"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
I mocno wierzę w to, że ten świat
Nie zginie nigdy dzięki nim..."


Dawid "Elendil" Kijewski

elendil@chajpa.pl
chajpa.pl
C o p y r i g h t © C h a j p a . p l 2 0 0 6