Wywiad z Dj`em Scythe`m [by Elendil]
( Rozmawiałem z nim po imprezie na, której grał. )

Elendil: Skąd wziął się twój pseudonim??

Scythe [sajt]: Miałem ksywę Kosa, a po angielsku brzmi Scythe.

Elendil: Jak rozpoczęła się twoja przygoda z muzyką??

Scythe: Na początku były szkolne dyskoteki. Później uczestniczyłem w Pioneer Dj School w dawnym Galaxy, obecnym Curacao.

Elendil: Co dał ci ten kurs??

Scythe: Poznałem lepiej możliwości sprzętu. Nauczyłem się lepiej miksować. Wiesz, było nas kilku, każdy miał swój pomysł na granie, uczyliśmy się od siebie nowych rzeczy. Na kursie poznałem podstawy. Po kursie poznałem się z Leo to on mnie dokształcił za co jestem mu naprawdę wdzięczny.

Elendil: Jaką muzykę grasz??

Scythe: Lubię grać to co ludzie chcą słyszeć, bo Dj jest dla ludzi. Jeśli gra dla siebie to kończy się na tym, że gra tylko dla siebie, a ludzi już nie ma. Muzyke, którą kocham jest house szczególnie vocal house, funky house. Odchodzę od tech house`u i progressive house`u. Rzadziej gram czarna muzę.

Elendil: Kiedy house zaczął cię kręcić??

Scythe: To dzięki Dj Quizz`owi. Po prostu zobaczyłem jak zaczął grać na vinylach. No i ten dźwięk i klimat house`owy naprawdę mnie wkręcił, aczkolwiek w moich setach można znaleźć nie tylko house, ale to w zalezności od klubu w jakim gram tak jak wcześniej wspominałem gram dla ludzi. Co obliguje mnie do tego, żeby się dobrze bawili.

Elendil: Kto jest twoim idolem??

Scythe: JJ Flores & Steve Smooth, Ian Carey, Antoine Clamaran, Patrick Alavi no i w sumie kilka kawałków Axwella. Potrafią wprowadzić dobry klimat. Każda impreza powinna być w takim klimacie jaki oni tworzą. Najbardziej podobają mi się charakterystyczne bassy, które slychać u Iana Carey`a

Elendil: Z jakimi Dj`ami grałes??

Scythe: Leo, Quizz, Romeo (house), Groove Dee, Mark Lee, Snake, Zak

Elendil: Co robisz poza graniem??

Scythe: Spędzam na regeneracje. No i spędzam na zapoznanie z nowościami co zajmuje dużo czasu.

Elendil: Jakie są twoje plany na przyszłość??

Scythe: Nie gram na stałe w jakimś klubie, ale chciałbym gdzieś grać na stałe.

Elendil: A tak apropo, gdzie już grałeś ??

Scythe: Początki były w dawnym Galaxy (w sobotnie wieczory grałem na górze house no a w inne dni dokształcałem się u Dj Leo na dolnym parkiecie) w wakacje udało mi się załapać do klubu KK w Redzie, następnie Viva w Sopocie postawiła przede mną i moim kumplem Groove Dee wyzwanie ogłosiła konkurs na dj'a House&Trance dobrze się składało bo ja grałem house a Groove Dee grał jeszcze wtedy trance krótko mówiąc udało się nam zakwalifikowaliśmy się do finału to było jedne z moich ważniejszych osiągnięć. Niedawno udało mi się właśnie z Groove Dee zagrać w klubie Baryła BBC w Wejherowie. Czasami nawet uda mi się załapać do Euforii w Sopocie (gdzie klimat imprez jest dla mnie naprawdę imponujący)

Elendil: Ulubiona potrawa??

Scythe: Wszystko tylko nie krupnik.

Elendil: Ulubiony drin??

Scythe: Johny Walker albo Vódka z colą i lodem

Elendil: Dzięki za rozmowę. Życzę powodzenia. Cześć

Scythe: No dzięki. Narazie

"Elendil"
C o p y r i g h t © C h a j p a . p l 2 0 0 6